Program

Main Stage

10/11 (Fri)

19:00-21:30 Rich Huang with All Stars Band Tribute to Art Blakey Project

10/12 (Sat)

17:30~18:30 Marcin Pater Trio
19:00~20:00 Maureen Choi Quartet
20:30~21:30 Anna Maria Jopek Quartet

10/13 (Sun)

19:00~20:00 Julian Moreen Quartet
20:30~21:30 Antonio Hart Quartet

10/14 (Mon)

19:00~20:00 Under the Surface Trio
20:30~21:30 RONALD BOO HINKSON

10/15 (Tue)

19:00~20:00 Vestige 6tet
20:30~21:30 Asian Connection

10/16 (Wed)

19:00~20:00 Oyama Hideo Quartet
20:30~21:30 Zhan Xiaoli Quartet

10/17 (Thu)

19:00~20:00 Acapellago
20:30~21:30 Hirofumi Asaba Swingin'Guitar Trio

10/18 (Fri)

  • 17:30~18:30 Garifuna Collective
  • 19:00~20:00 Nick Javier Group
  • 20:30~21:30 Derrick Gardner Quartet

10/19 (Sat)

17:30~18:30 Djang San Trio
19:00~20:00 Henk Kraaijeveld Quintet & NTSO
20:30~21:30 National Taiwan Symphony Orchestra

10/20 (Sun)

17:30~18:30 Vincent Hsu & Harlem Inc. Project
19:00~20:00 Taipei Jazz Orchestra
20:30~21:30 Rangsit Jazz Orchestra

J Stage

10/11 (Fri)

17:30-21:30 爵士樂團比賽決賽

10/12 (Sat)

17:30~18:30 樂團比賽第三名
19:00~20:00 樂團比賽第二名
20:30~21:30 樂團比賽第一名

10/13 (Sun)

17:30~18:30 NTU Riot Jazz Orchestra
19:00~20:00 Takeshi Sakamoto T.S.O.P Band
20:30~21:30 Annie Lin & Jazz Trio

10/14 (Mon)

19:00~20:00 Fang-Shu Li Trio
20:30~21:30 Jazz e Nova feat. Sri Hanuraga

10/15 (Tue)

19:00~20:00 Mike Tseng Piano Trio
20:30~21:30 Singing's Trio

10/16 (Wed)

19:00~20:00 Olivier Baron Quartet
20:30~21:30 Ruby Pan Fusion Band

10/17 (Thu)

17:30~18:30 Taichung Starlight Music Jazz Band
19:00~20:00 TSJO Antiqua Saxophone Ensemble
20:30~21:30 Uno Quartet

10/18 (Fri)

17:30~18:30 The Youth Jazz Band
19:00~20:00 FJU Jazz Big Band
20:30~21:30 TYJO

10/19 (Sat)

17:30~18:30 CEO Jazz Big Band
19:00~20:00 Garifuna Collective
20:30~21:30 Social Cats Association

10/20 (Sun)

17:30~18:30 Physicians Taichung Jazz Orchestra Music Association Physician
19:00~20:00 Midwest Jazz Orchestra
20:30~21:30 National Chiayi University Jazz Orchestra

Series Stage

10/11 (Fri) Cingshuei

14:30~15:30 Houli Saxphone

10/12 (Sat) Fengyuan

14:30~15:30 Under the Surface

10/13 (Sun) Wufeng

18:00~19:00 The Youth Jazz Band
19:00~20:00 Rangsit Jazz Orchestra

10/14 (Mon) Wufeng

18:00~19:00 National Taiwan Symphony Orchestra
19:00~20:00 Henk Kraaijeveld Quintet & National Taiwan Symphony Orchestra